Duru Contracting Engineering & Trading Co Inc, Mühendislik - Satınalma - Taahhüt - Dış Ticaret - Proje Yönetimi, Doğalgaz Motorlu Klima (Isı Pompası) ve Mikro Kojenerasyon, Mikro HES, Biyogaz, Biyokütle, Konkasör Tesisleri Optimizasyonu,

AISIN (bir TOYOTA şirketidir)

Gaz Motorlu Isı Pompası Gas Engine Driven Heat Pump (GHP)

Butik Oteller - Okullar - Kafeteryalar - Restoranlar - Ofisler - Villalar - Muayenehaneler - Spor Salonları - Belediyeler - Kamu Binaları....

HAVA Yenilebilir Enerji Kaynağı

Doğalgaz Motoru ile Tahrik Edilen Kompresör

DOĞALGAZ MOTORLU ISI POMPALARI

DOĞALGAZ ile ISIMA & SOĞUTMA
Yanında Sıcak Su

SULU SİSTEMLERYOSHI AWS ile

MEVCUT VE YENİ SULU SİSTEM TESİSATLARDA EKONOMİK ÇÖZÜMLER

DOĞALGAZ ile ISIMA & SOĞUTMA
Yanında Sıcak Su

R410 GAZLI SİSTEMLER DAIKIN İç Üniteler hazır UYUM

MEVCUT VE YENİ SULU SİSTEM TESİSATLARDA EKONOMİK ÇÖZÜMLER

TOYOTA
Teknolojisi

AISIN
bir TOYOTA şirketidir

PREV
NEXT

ISI POMPALARI ENERJİ VERİMLİLİĞİ FİNANSMANI KAPSAMINDA TEMİN EDİLEBİLİR.

Gaz Motorlu Isı Pompası Nedir? Ne İşe Yarar?

Gaz Motorlu Isı Pompası (GHP) Nedir?

Gaz Motorlu Isı Pompası, Gas Driven Heat Pump, Doğalgaz veya Propan ile çalışan bir gaz motoru tarafından tahrik edilen kompresöre sahip Klima Santralıdır.

Ne Amaçla Kullanılır?

Binaların ve Alanların Isıtma ve Soğutması için kullanılır. Doğalgaz ile çalışan Klima santralıdır. Butik Otel, Okul, Kafeterya, Restoran, Ofis, Villa - Konut, Muayenehane, Spor Salonları, Bankalar, Kamu Binaları, Belediye Binaları .....

AISIN da kim?

AISIN, TOYOTA'nın en büyük şirketlerinden biri. Bir çok konuda üretimleri var. Isı Pompaları fabrikası Japonya'da ve uzun yıllardır üretiyorlar.. Isı Pompalarında TOYOTA tarafından geliştirilen Gaz Motoru ve DAIKIN ile birlikte geliştirilen Kompresör var.

Neden Gaz Motorlu ISI Pompası Kullanalım ki?

Doğalgaz yakarak hem ISITMA hem de SOĞUTMA elde etmek için en ekonomik ve kompakt çözümlerdir. A++ seviyesinde Enerji Verimlidir.

Hangi Binalarda Kullanılır?

Yeni binalarda ve Eski Binalarda rahatlıkla kullanılır.

Hangi Tip Tesisatlar ile Uyumludur?

Gazlı Tesisatlar: R410A gazı ile çalışır, DAIKIN İç Üniteleri ile doğrudan haberleşir. Sulu Sistemler: YOSHI AWS cihazı ile birlikte kullanılır.

Gaz Motoru Bakımı Nasıl Olacak?

TOYOTA tarafından özel olarak geliştirilen motoru var. 6bin -10bin saat arasında servis ihtiyacı doğacaktır.

Gazlı Tesisat Hakkında Bilgi Alabilir miyiz?

Gazlı tesisat varsa DAIKIN iç üniteleri tercih edilir. Borulama tasarımı konusunda teknik bilgileri Teknik sayfasında bulabilirsiniz.

Sulu Tesisat Hakkında Bilgi?

Eski ve Yeni Sulu Tesisatlara AISIN GHP yanında YOSHI cihazını kurarak bağlantı sağlıyoruz. İç üniteler için herhangi bir Marka sınırlaması yoktur. Kolay ve pratiktir.

Nereden Başlayacağız?

Bize ulaştığınızda, cihaz kapasitesini belirleyerek başlayacağız. Eğer kendi Proje Mühendisi veya Proje Firmanız var ise gerekli Tasarım Bilgilerini biz kendilerine veriyoruz. Eğer yoksa Teknik kadromuz sizin için bütçe teklifi üzerinden yapılan Sözleşmeden sonra gerekli Proje işlerini takip edip tamamlıyor.

Gaz Motorlu Isı Pompası Özellikleri Nelerdir?

 • 1. YAZ-KIŞ ve KIŞ-YAZ SEZON GEÇİŞLERİ PERFORMANSI (SPF) YÜKSEKTİR.

  Değişken kapasiteli “scroll-type” kompresörler ile donatılmıştır. Aynı soğutucu gaz akış hızında önceki modellerle karşılaştırıldığında daha düşük motor devri oranına izin verir. Bu durum, tüm çalışma aralıkta daha yüksek verimlilik sağlar.
 • 2. TOPLAM ENERJİ GERİ KAZANILIR

  Egzoz gazı ve motor ısısının Geri Kazanımı ilave modül cihaz ile kolayca yapılır. Elde edilen Sıcak Su ile Sıcak Kullanma Suyu - Isıtma - Havalandırma Cihazları Isıtma Devreleri v.b. istenilen alanlarda kullanılır. Bu sayede işletme maliyetleri daha da azaltılabilir.
 • 3. "HAVA" YENİLENEBİLİR ENERJİ OLARAK KULLANILIR

  Hem Isıtma hem de Soğutma modunda %75 Hava ile çalışır. Hava Yenilebilir enerji olarak kullanılır. Performanslar, bedava elde edilen egzoz gazı ve motor ısısının geri kazanılmasıyla artırılır. Uluslararası çevreler yenilenebilir enerji konusunu, daha yüksek verimlilik ve daha düşük kirletici emisyonlarının geliştirilmesine göre değerlendirmektedir.
 • 4. KARBON AYAK İZİ AZALTILIR

  Her bir GHP, aynı kapasiteye sahip standart bir ısı üretim ünitesine kıyasla% 40'a kadar CO2 emisyonu sağlayabilir. Bir yıl içinde karbon ayak izi azaltma 17 ton CO2'ye ulaşır. Şimdiye kadar, Avrupa'da kurulu tüm GHP birimleri toplam 68.000 tonluk karbon ayak izi düşüşü elde edilmiş.
 • 5. GHP nin MERKEZİ KLİMA SANTRALI OLARAK KULLANIMI

  Gaz Motorlu Isı Pompasının Kısaltması olan GHP (Gas Driven Heat Pump) Doğalgaz Motoro tarafından doğrudan tahrik edilen Kompresör tarafında R410A gazını kullanan bir Merkezi Klima Santralıdır. VRV Sisteminin bir alt kümesidir, VRV elektrik motoru ile tahrik edilen Klima Santralıdır. Her bir İç Üniteye girişte soğutucu akışkanının değerinin istenen değere ayarlanabilmesi sayesinde her bir Mahalin Ortam Sıcaklığı ayrı ayrı ve bağımsız olarak ayarlanabilir. 45kW - 170kW kapasite aralığında Harici Ünite ve bu değişik kapasitelerde İç Ünitelerden oluşan sistemdir.
 • 6. DÜŞÜK İŞLETME MALİYETLERİ

  Düşük Çalışma Maliyeti her zaman GHP nin avantajıdır.Hava Yenilebilir enerji olarak kullanılırken Motor / Eksoz Sıcaklığı geri kazanılır. Monofaze ve çok düşük kapasiteli elektrik ihtiyacı vardır. Isıtma ve Soğutma Sistemi için gerekli olacak KABLO - PANO - JENERATÖR - ALAN v.b. GEREKMEYECEKTİR! Gazla çalışan motor, elektrik ihtiyacını bir elektrikli sistemlere kıyasla % 90 oranında azaltmaya yardım eder. Aylık Elektrik Tüketimi düşer.
 • 7. BÜYÜK KAPASİTELER İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞABİLEN ÜNİTELER

  “Combination Multi” modeli, iki dış üniteyi 50 HP'ye (142 kWfrig) kadar tek bir soğutucu devresinde eşleştirme imkanı verir. Birimlerin aynı kapasiteye sahip olması zorunlu değildir. Bu konfigürasyon sayesinde bir ünitenin çalışmaması durumunda diğeri de iç üniteye kapasite sağlamaya devam eder. Ayrıca, kurulum maliyetleri iki ayrı soğutucu hattının ihtiyacını ortadan kaldırarak azaltılabilir..
 • 8. SULU TESİSATLARDA KAPASİTE AYARLAMA (YOSHI AWS)

  Sulu Sistemlerde mevcut Açık / Kapalı modu yanında Değişken Kapasiteler ile çalışma modu vardır. Havadan Suya Dönüşümü sağlayan YOSHI AWS cihazı ile kısmi yük performanslarının artmasını sağlar. Besleme suyu sıcaklığı dış ünitenin açma-kapama çevrimlerinden artık etkilenmez. Ara Tank ihtiyacı yoktur.
 • 9. DIŞ ORTAM SICAKLIĞINDAN ETKİLENMEZ ve İLAVE KAZAN GEREKMEZ

  Doğalgaz Motorlu Isı Pompaları, Elektrikli Isı Pompalarının (EHP) yaptığı gibi düşük dış ortam sıcaklıkları ile kapasite kaybından etkilenmez. Geri kazanılan ısı (motor ve egzoz gazı), özel bir plakalı ısı değiştirici aracılığıyla soğutucuya aktarılır. Dış ünite tarafından sağlanan kapasite düşmez, bu da ısı pompasının aşırı büyük olmaması anlamına gelir ve defrost döngüleri sayı ve süre olarak azaltılır. “Çift sıcaklık” (jeneratör kapasitesi ve bina yükü arasındaki kopma noktasıdır) azalır ve böylece ilave kazan ihtiyacı kalmaz.
 • 10. TOYOTA GÜVENİLİRLİĞİ

  Gelişmelerinden bu yana, GHP, özel olarak tasarlanmış TOYOTA Motorları tarafından desteklenmektedir. Dönen parçalar ve birim çerçeve arasındaki polimerik damperler kullanılarak Ses Seviyesi azaltılır. Düşük güç yoğunluğuna (2.000 cc kapasiteye sahip maksimum 25 HP) ve sınırlı hız aralığına (600 ve 3.000 rpm dahil) sahip olması motorun kendine özgü bir özelliğidir. Bu, beklenen motor ömrünün 40.000 saatten fazla çalışmasına neden olur. Programlı Bakım, motor yağı doldurma, hava ve yağ filtresi, kompresör kayışları ve bujilerin değiştirilmesi öngörür. Her 10.000 çalışma saatinde (veya 5 yıl) gerçekleştirilmelidir. Motor yağı değişimi sadece 30.000 çalışma saatinden sonra gereklidir.

Ürün Teknik Tabloları

Genel Olarak Kapasiteler

8-10-13 HP ve 16-20-25 HP Kapasitelerinde Ürünler Vardır

Teknik Veriler

8-10-13 HP; 6.5 ton - 8 ton ve 10 ton Kapasiteleri için Teknik Veriler

Çalışma Sıcaklıkları

-20 Derece Dış Hava Sıcaklıklarında Çalışan Versiyonlar Vardır.

Teknik Veriler

16 - 20 - 25 HP : 12 ton - 15 ton - 20 ton Kapasiteleri için Teknik Veriler

Sıcak Kullanma Suyu (W-kit) Kapasiteleri

Sıcak Kullanma Suyu

Isıtma & Soğutma işlemi yanında Sıcak Kullanma Suyu da alınabilir.

W-Kit Kapasiteleri

W-Kit ile Alınabilecek Sıcak Kullanma Suyu Kapasiteleri

Genel Tesisat Tipleri

Sulu Sistem Tesisat

Yeni ve Eski Sulu Sistem Tesisatlarda YOSHI AWS Cihazı ile birlikte bağlanır.

Gazlı Sistemler (VRV / VRF)

VRV/VRF olarak Tanımlanan Sistemlerde DAIKIN İç Üniteleri ile sorunsuz haberleşir.

Sulu Sistem Tesisat

Tesisat Bağlantı Detayı

Gazlı Sistemler (VRV / VRF)

İç Ünite Tipleri

AISIN
member of TOYOTA

10 bin SAAT

BAKIM SÜRESİ

ESKİ VE YENİ BİNALARA

KOLAY KURULUM

ÜSTÜN KALİTE

YÜKSEK VERİM

TOP